08.12.2019 - Nakliye & Lojistik Portalı | Dış Ticaret Merkezi

Hatay Ro-Ro 1.yıl kutlaması

Hatay Ro-Ro 1.yıl kutlaması

Hatay Ro-Ro 15 Ekim 2014 tarihinden bu yana kiraladığı 2 gemi ile Ortadoğu ülkelerine yönelik taşımaları gerçekleştirmek üzere faaliyetine başladı.

15 Ekim 2014 tarihinde ilk seferine başlayan Hatay Ro-Ro 1.yılı sebebiyle 21 Ekim 2015 Çarşamba günü Büyük Antakya Oteli’nde ortakları, kamu ve özel sektörün değerli temsilcileri ile bir araya geldi. Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Güler’in açılış konuşması ve sunum gerçekleştirdi. Güler, “ Tüm zorluklara rağmen bir önceki yılın taşıma sayısının ilk 9 aylık dönemde yakalandığını, bugün itibarıyla ise yüzde 15’lik artış sağlanarak 7 bin 340 adede ulaştı” dedi. Güler, devamında iki gemi ile sefer sayısının haftada 2’ye çıkartıldığını, ancak sorunların üstesinden gelinmesi gerektiğini, bunun için öncelikle devlet teşvikinin yeniden hayata geçirilmesi, sürücülere Mısır vizesi temini, Mısır –Türkiye anlaşmasının tekrar hayata geçirilmesi ve Suudi Arabistan –Türkiye karayolu anlaşmasının revize edilerek karayolu/ro-ro anlaşması yapılması gerektiğini kaydetti.

Güler’in ardından, Reyhanlı Ticaret Odası Başkanı, Reyhanlı Ziraat Odası Başkanı, Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hikmet Çinçin, Doğu Akdeniz Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürü Adnan Korkmaz ve Hatay Milletvekili Adem Yeşildal birer konuşma yaptı. Tüm konuşmacılar Hatay Ro-Ro’nun gerçekte bir başarı öyküsü olduğunu, bu oluşuma her kesimden destek verilmesi gerektiği ve Hatay Ro-Ro’nun 10 bin kişiye istihdam sağlaması sebebiyle önemini vurguladı.

Hatay bölgesinde uluslararası taşımacılık yapmakta olan ve C2 yetki belgesine sahip 55 taşımacı firma bir araya gelerek Hatay Roro Kombine Taşımacılık İşletmeleri AŞ’yi kurdu.

Güncel olarak 60 tane C2 yetki belgeli taşımacı şirketten oluşan Hatay Ro-Ro, sorunların aşılması ile birlikte yeni projeler ve çalışmalar için yoğun çaba göstermek istiyor. Tüm ortakların yoğun katılımıyla gerçekleşen gecede yeni hedefler ve umutlar gündemde idi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ